Kuskan da Bozcaşıh Türbesi Açılışı Yapıldı

Kuskan Belediyesi tarafından geleneksel olarak yapılan 5. Keşkek şöleni 01 Haziran 2013 Cumartesi günü Bozcaşıh Türbesi’nde gerçekleştirildi.

Şöleninin açılış konuşması Kuskan Belediye Başkanı Ekrem Bayır yaptı. Bayır Her yıl Aygörmez’de Şölen düzenliyorduk. Bu yıl Bozcaşıh türbesinin açılışı nedeni ile burada yapıyoruz. Bayır Bozcaşıh türbesini ,çeşmesini mescidini yaptırarak 3-4 yıl gibi bir sürede restorasyon projesini hazırladık.Sayın Ekonomi Bakanımız Zafer Çağlayan’nın Bakan Yardımcımız sayın Mustafa Sever’in,Sayın Milletvekillerimiz’in Sayın Valimiz’in Sayın Kaymakamımız’ın destekleri ile projemiz İl özel idaresinin kültür katkı payı ve Kuskan Belediyesinin maddi destekleri ile restorasyonu yapılarak bugün itibariyle açılışa hazır olduğunu belirtti.Başkan Bayır Kuskan Beldesinin 40-50 yıllık İçme suyu  ve kanalizasyon sorununu çözdüğünü belirterek,  şölene katılan tüm katılımcılara teşekkür etti. İlçe Kaymakamı ve Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun’ un konuşmalarıyla açılış kurdelesi kesildi. Çeşitli yarışmaların ve etkinliklerin yapıldığı Şölen ikramlarla son buldu.

Keşkek Şölenine Hiçbir etkinliği kaçırmayın genç dinamik İlçe Kaymakamı Tekin Dundar, Ak Parti Mersin Milletvekili Ahmet Tevfik Uzun,Ak Parti İlçe Başkanı Ayhan Aksekili, Köseçobanlı Belediye Başkanı Mehmet Deniz,Aydıncık Belediye Başkanı Ferhat Aktan, ,Mut Belediye Başkanı Murat Orhan, Silifke Özel idare Müdürü erkan Arıcı katılmışlardır.

 

 

 

Yorum ekle

# YORUM YAZARKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKEN HUSUSLAR Türkçe imla kurallarına dikkat etmeye özen gösteriniz.
# Yorumlar onay gerektirdiğinden birden fazla kez aynı yorumu yazmayınız.
# Yorumlarınızın konu ile alakalı olmasına özen gösteriniz.
# REKLAM KOKAN YORUMLAR YAPMAYINIZ, YAYINLAMIYORUZ.
# Küfür, hakaret etmenizin ne bize, ne de size faydası olmadığını unutmayınız.
# Yorum yapmanız, onaylanacağı anlamına gelmemektedir. Buradaki hususlara dikkat etmeniz, onaylanma şansını arttıracaktır


Güvenlik kodu
Yenile